KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759285
nr 1575 9285
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Bolivia. Signerad. Olja på pannå, 15x26 cm, yttermått inklusive ram: 32x44 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:48:57
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman