![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2597252
*
nr 259 7252
Spegel
Venetiansk, H.78
Utrop:
600 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 augusti 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 20:26:23
1
700 kr
17/8 23:34:46
2
450 kr
17/8 23:35:23
2
500 kr
18/8 12:30:45
3
650 kr
18/8 12:31:17
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 259 7252
Spegel
Venetiansk, H.78
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 augusti 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/8 20:26:23 | 1 | 700 kr |
17/8 23:34:46 | 2 | 450 kr |
17/8 23:35:23 | 2 | 500 kr |
18/8 12:30:45 | 3 | 650 kr |
18/8 12:31:17 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar venetiansk
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53