KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303352
nr 1430 3352
Inga Nordwall
(1917-2003), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gata. Signerad, daterad -59. Olja på duk, 32x54, yttermått inklusive ram: 45x66 cm
Inga Nordwall, svensk bildkonstnär född 1917, död 2003.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:16:28
8/11 09:48:47