KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424399
nr 1442 4399
Sture Meijer
(f. 1931), Sverige
Oljemålning, "Ateljebild II". Signerad, daterad -71. Olja på pannå, 29x43cm, yttermått inklusive ram: 34x48cm
Sture Meijer, född 1931 i Skellefteå, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 17 januari 2022
kl 18:12:44
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Sture Meijer
Läs mer om Sture Meijer