KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13913434
nr 1391 3434
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Londonviadukten med Fåfängan. Signerad. Olja på duk, 43x48, yttermått inklusive ram: 54x60 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 19 april 2021
kl 20:09:53
300 kr
350 kr
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström