KONST / Litografier / Färglitografi 13693402
*
nr 1369 3402
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:35:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/12 16:48:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09
*
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Läs mer om Carl-Henning Pedersen
nr 1369 3402
Carl-Henning Pedersen
(1913-2007), Danmark
Färglitografi, Paris. Signerad, numrerad 96/150, daterad 1983. Motivet: 76x57 cm
Carl-Henning Pedersen, dansk målare och grafiker född 1913, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/12 16:48:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl-Henning Pedersen
Carl-Henning Pedersen, dansk mÃ¥lare och grafiker född 1913, död 2007.Läs mer om Carl-Henning Pedersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-henning pedersen danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:09