KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiska blad 14325092
nr 1432 5092
Brita Andersson
(1925-2010), Sverige
Grafiska blad, Diptyk, "Närhet" respektive "Figurer I". Torrnål respektive etsning. Signerad, numrerad 13/35 respektive 3/25. Bildmått: ca 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 35x61 cm
Brita Andersson, svensk konstnär född 1925 i Kiruna, död 2010.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:30:57
18/11 22:04:31
100 kr
22/11 18:25:58
Brita Andersson
Läs mer om Brita Andersson