KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14907405
nr 1490 7405
Marie Laurencin
(1883-1956), Frankrike
Etsning, Signerad, numrerad 46/150. Bildmått: 12,5x7,5, yttermått inklusive ram: 30x25 cm
Marie Laurencin, fransk målare och grafiker född 1883 i Paris, Frankrike, död 1956 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:47:11
200 kr
250 kr
1.100 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr
Marie Laurencin
Läs mer om Marie Laurencin