ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7954453
*
nr 795 4453
Spegel
förgylld ram, 100x80
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 18:31:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 21:04:02
1
200 kr
2/12 12:53:04
2
150 kr
2/12 18:49:16
3
250 kr
3/12 13:22:31
4
600 kr
3/12 16:07:32
5
600 kr
3/12 16:07:41
5
700 kr
3/12 18:23:59
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
nr 795 4453
Spegel
förgylld ram, 100x80
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 21:04:02 | 1 | 200 kr |
2/12 12:53:04 | 2 | 150 kr |
2/12 18:49:16 | 3 | 250 kr |
3/12 13:22:31 | 4 | 600 kr |
3/12 16:07:32 | 5 | 600 kr |
3/12 16:07:41 | 5 | 700 kr |
3/12 18:23:59 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45