KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14796198
*
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2022
kl 19:24:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 19:28:43
1
1.500 kr
18/7 19:19:02
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
nr 1479 6198
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "Stadsgården". Olja på duk, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x64 cm
Stig-Åke Lund, född i Stockholm 1932, svensk målare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 19:28:43 | 1 | 1.500 kr |
18/7 19:19:02 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Stig-Ã…ke Lund
Stig-Ã…ke Lund, född i Stockholm 1932, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker, skulptör med mera.Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stig-åke lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30