KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14401010
*
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt
Utrop:
7.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 20:31:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 15:40:20
1
Vinnande bud
15/12 15:41:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:18
-
3382 Blandteknik
Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:20
-
3117 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:12
-
3270 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, fig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:41
-
3470 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
*
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 7.500 kr |
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 15:40:20 | 1 | Vinnande bud |
15/12 15:41:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:18 -
3382 Blandteknik
Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Häst. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:20
-
3117 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:12 -
3270 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, fig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:41 -
3470 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45