KONST / Litografier / Färglitografi 10357680
*
nr 1035 7680
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi, Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:47:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 12:58:27
1
100 kr
2/5 19:01:28
2
250 kr
2/5 19:22:05
1
200 kr
2/5 19:22:05
2
250 kr (Budbetjänt)
2/5 19:22:42
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Igge Karlsson
nr 1035 7680
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färglitografi, Igge Karlsson (f. 1932), 16/175, Häst, motivet: 60x45
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 12:58:27 | 1 | 100 kr |
2/5 19:01:28 | 2 | 250 kr |
2/5 19:22:05 | 1 | 200 kr |
2/5 19:22:05 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:22:42 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv färglitografi grafik häst igge karlsson litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25