KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13579019
nr 1357 9019
Gerard Pieter Adolfs
(1897-1968), Nederländerna
Oljemålning, "Kvarter Batavia", Indonesien. Signerad, daterad -47, Olja på duk, 39x41 cm
Gerard Pieter Adolfs, nederländsk målare född 1897, död 1968 .
Utrop:
15.000 kr
Såld:
12.000 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 20:55:18
26/10 20:50:01
- Klassiska
26 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Gerard Pieter Adolfs
Läs mer om Gerard Pieter Adolfs