KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546334
nr 1354 6334
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige, tillskriven. Ej signerad. Olja på pannå, 28x20 cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:48:36
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius