ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12645280
*
nr 1264 5280
Spegel
Rektangulär, nutida, slipat glas, 185x85 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 15:35:19
1
400 kr
13/7 17:49:42
2
200 kr
13/7 17:49:42
1
250 kr (Budbetjänt)
14/7 20:43:10
3
500 kr
15/7 18:22:50
4
700 kr
15/7 19:40:47
5
800 kr
15/7 19:41:48
5
900 kr
15/7 19:43:17
6
Vinnande bud
15/7 19:44:38
6
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär slipat glas spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1264 5280
Spegel
Rektangulär, nutida, slipat glas, 185x85 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 15:35:19 | 1 | 400 kr |
13/7 17:49:42 | 2 | 200 kr |
13/7 17:49:42 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
14/7 20:43:10 | 3 | 500 kr |
15/7 18:22:50 | 4 | 700 kr |
15/7 19:40:47 | 5 | 800 kr |
15/7 19:41:48 | 5 | 900 kr |
15/7 19:43:17 | 6 | Vinnande bud |
15/7 19:44:38 | 6 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rektangulär slipat glas spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29