KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7356019
*
nr 735 6019
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
Blyerts, MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), 1819, 15 x 24, Landskap med figurer
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2012
kl 18:56:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 02:55:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts landskap med figurer mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22
*
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
nr 735 6019
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
Blyerts, MÃ¥rten Eskil Winge (1825-1896), 1819, 15 x 24, Landskap med figurer
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 02:55:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
MÃ¥rten Eskil Winge, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts landskap med figurer mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:22