KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14666019
nr 1466 6019
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Träsnitt, Skeppsbron. Signerad, numrerad 24/25, daterad 1953. Bildmått: 25x30, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:07:20
9/5 12:11:23
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt