KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038095
nr 1303 8095
Edward Rosenberg
(1858-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1917. Olja på duk, 84x115 cm
Kondition: krackeleringar
Edward Rosenberg, svensk bildkonstnär född 1858, död 1934.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 januari 2020
kl 19:15:54
22/1 11:46:28
Edward Rosenberg
Läs mer om Edward Rosenberg