KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229246
*
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 19:09:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 11:25:45
1
Vinnande bud
17/2 19:59:04
2
350 kr
17/2 19:59:04
1
400 kr (Budbetjänt)
17/2 19:59:27
2
500 kr
17/2 19:59:27
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Albert Eldh
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Läs om budbetjänten
nr 1522 9246
Albert Eldh
(1878-1955)
Oljemålning, Albert Eldh (1878-1955), kvinna i park. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
Albert Eldh, svensk bildkonstnär född 1878, död 1955.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 11:25:45 | 1 | Vinnande bud |
17/2 19:59:04 | 2 | 350 kr |
17/2 19:59:04 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/2 19:59:27 | 2 | 500 kr |
17/2 19:59:27 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert eldh kvinna i park olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17