KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12645465
*
nr 1264 5465
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Etsning, Teater, "Spränggravyr", 1/1, signerad. Motivet: 24x33 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 20:02:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 22:39:46
1
200 kr
15/7 18:29:25
2
300 kr
15/7 18:42:41
1
350 kr
15/7 18:44:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Verner Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teater verner molin
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:32
*
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Verner Molin
nr 1264 5465
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Etsning, Teater, "Spränggravyr", 1/1, signerad. Motivet: 24x33 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 22:39:46 | 1 | 200 kr |
15/7 18:29:25 | 2 | 300 kr |
15/7 18:42:41 | 1 | 350 kr |
15/7 18:44:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Verner Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teater verner molin
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:32