KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872035
nr 1487 2035
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Föredragshållaren". Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 50x41 cm, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:13:27
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg