ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7528621
*
nr 752 8621
Spegel
Förgylld, 62x76
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:38:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 17:03:42
1
100 kr
8/4 21:37:33
2
150 kr
9/4 00:28:25
3
1.000 kr
9/4 14:09:51
2
250 kr
9/4 14:10:15
2
500 kr
9/4 17:31:22
2
600 kr
9/4 17:31:43
2
700 kr
9/4 17:31:58
2
800 kr
9/4 17:33:27
2
900 kr
9/4 17:33:39
2
1.000 kr
9/4 17:33:53
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59
*
Spegel
nr 752 8621
Spegel
Förgylld, 62x76
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 17:03:42 | 1 | 100 kr |
8/4 21:37:33 | 2 | 150 kr |
9/4 00:28:25 | 3 | 1.000 kr |
9/4 14:09:51 | 2 | 250 kr |
9/4 14:10:15 | 2 | 500 kr |
9/4 17:31:22 | 2 | 600 kr |
9/4 17:31:43 | 2 | 700 kr |
9/4 17:31:58 | 2 | 800 kr |
9/4 17:33:27 | 2 | 900 kr |
9/4 17:33:39 | 2 | 1.000 kr |
9/4 17:33:53 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
-
3094 Toilettebord
1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:59