KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsningar 14445176
*
nr 1444 5176
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 71/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 20:26:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/1 19:14:45
1
1.100 kr
24/1 20:14:36
2
1.200 kr
24/1 20:16:12
1
1.400 kr
24/1 20:17:11
2
1.400 kr
24/1 20:17:11
1
1.400 kr (Budbetjänt)
24/1 20:17:38
2
1.500 kr
24/1 20:19:14
2
1.600 kr
24/1 20:20:10
1
1.600 kr
24/1 20:20:10
2
1.600 kr (Budbetjänt)
24/1 20:21:15
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsningar etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik max papart
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
*
Max Papart
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Läs om budbetjänten
nr 1444 5176
Max Papart
(1911-1994), Frankrike
Carborundumetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 71/90, oramade lösa blad. Bladets mått: 98x 77 cm
Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/1 19:14:45 | 1 | 1.100 kr |
24/1 20:14:36 | 2 | 1.200 kr |
24/1 20:16:12 | 1 | 1.400 kr |
24/1 20:17:11 | 2 | 1.400 kr |
24/1 20:17:11 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
24/1 20:17:38 | 2 | 1.500 kr |
24/1 20:19:14 | 2 | 1.600 kr |
24/1 20:20:10 | 1 | 1.600 kr |
24/1 20:20:10 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
24/1 20:21:15 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsningar etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik max papart
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40 -
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02