KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15904018
*
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2024
kl 20:53:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/1 13:26:48
1
100 kr
11/1 13:27:45
1
Vinnande bud
12/1 07:41:26
2
350 kr
12/1 07:41:26
1
400 kr (Budbetjänt)
12/1 07:41:33
2
450 kr
12/1 07:41:33
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Ivan Bergdahl
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Läs om budbetjänten
nr 1590 4018
Ivan Bergdahl
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Ivan Bergdahl, svensk målare född 1929.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/1 13:26:48 | 1 | 100 kr |
11/1 13:27:45 | 1 | Vinnande bud |
12/1 07:41:26 | 2 | 350 kr |
12/1 07:41:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
12/1 07:41:33 | 2 | 450 kr |
12/1 07:41:33 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivan bergdahl olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55