KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14222100
*
nr 1422 2100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 129/310, daterad 1954. Bildmått: 24x23cm, yttermått inklusive ram: 42x36cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:09:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 17:06:25
1
Vinnande bud
24/9 09:44:22
1
justering av budtak
25/9 16:56:19
1
justering av budtak
27/9 14:08:46
1
justering av budtak
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 24x23cm etsning etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Stockholm
nr 1422 2100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 129/310, daterad 1954. Bildmått: 24x23cm, yttermått inklusive ram: 42x36cm
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 17:06:25 | 1 | Vinnande bud |
24/9 09:44:22 | 1 | justering av budtak |
25/9 16:56:19 | 1 | justering av budtak |
27/9 14:08:46 | 1 | justering av budtak |
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 24x23cm etsning etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32