KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11288139
*
nr 1128 8139
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Uppsala, motivet: 27x55
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2017
kl 18:36:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 22:45:12
1
100 kr
11/9 16:07:41
2
Vinnande bud
11/9 16:54:40
1
200 kr
11/9 16:54:40
2
250 kr (Budbetjänt)
11/9 18:26:51
3
300 kr
11/9 18:26:51
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
*
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Herman Hägg
nr 1128 8139
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Etsning, Axel Herman Hägg (1835-1921), Uppsala, motivet: 27x55
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/9 22:45:12 | 1 | 100 kr |
11/9 16:07:41 | 2 | Vinnande bud |
11/9 16:54:40 | 1 | 200 kr |
11/9 16:54:40 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
11/9 18:26:51 | 3 | 300 kr |
11/9 18:26:51 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Herman Hägg
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och mÃ¥lare född 1835, död 1921.Läs mer om Axel Herman Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel herman hägg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40