KONST / Litografier / Färglitografi 12645070
*
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:35:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 18:11:51
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29
*
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/7 18:11:51 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29