KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7759010
*
nr 775 9010
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Akvarell, Einar Jolin (1890-1976), 1958, 29x48, 'Hägrar i kustlandskap'
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2012
kl 18:19:45
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar jolin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:23
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
nr 775 9010
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Akvarell, Einar Jolin (1890-1976), 1958, 29x48, 'Hägrar i kustlandskap'
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller einar jolin svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:23