KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143214
nr 1614 3214
Hampe Svanberg
(1883-1961), Sverige
Oljemålning, "Sommarkväll Härnösand". Signerad. Olja på duk, 39x69 cm, yttermått inklusive ram: 46x76 cm
Hans Hampe Svanberg, svensk bildkonstnär född 1883, död 1961.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:20:33
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Hampe Svanberg
Läs mer om Hampe Svanberg