ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7495350
*
nr 749 5350
Spegel
20-tal, höjd: 68
Utrop:
700 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2012
kl 18:40:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:10:36
1
250 kr
25/3 22:36:27
2
1.300 kr
26/3 18:00:52
3
500 kr
26/3 18:03:28
3
600 kr
26/3 18:03:52
3
700 kr
26/3 18:08:21
4
800 kr
26/3 18:31:47
3
900 kr
26/3 18:33:29
3
1.000 kr
26/3 18:34:38
3
1.200 kr
26/3 18:35:28
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 749 5350
Spegel
20-tal, höjd: 68
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 13:10:36 | 1 | 250 kr |
25/3 22:36:27 | 2 | 1.300 kr |
26/3 18:00:52 | 3 | 500 kr |
26/3 18:03:28 | 3 | 600 kr |
26/3 18:03:52 | 3 | 700 kr |
26/3 18:08:21 | 4 | 800 kr |
26/3 18:31:47 | 3 | 900 kr |
26/3 18:33:29 | 3 | 1.000 kr |
26/3 18:34:38 | 3 | 1.200 kr |
26/3 18:35:28 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58