GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Brännsvinskanna 8469157
*
nr 846 9157
Brännsvinskanna
keramik, Sydamerika, höjd: 21 nagg
Utrop:
1.800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2013
kl 20:12:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 18:56:01
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännsvinskanna keramik sydamerika
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:00
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:22
*
Brännsvinskanna
nr 846 9157
Brännsvinskanna
keramik, Sydamerika, höjd: 21 nagg
Utrop: | 1.800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/9 18:56:01 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brännsvinskanna keramik sydamerika
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:00 -
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:13 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:26 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:22