![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12543123
*
nr 1254 3123
Monica Sangberg
(f. 1937), Sverige
Oljemålning, Barn på äng. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 19x14 cm
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 18:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 21:35:00
1
700 kr
7/5 16:00:10
2
350 kr
7/5 16:00:10
1
400 kr (Budbetjänt)
8/5 19:58:19
3
500 kr
8/5 19:58:19
1
600 kr (Budbetjänt)
12/5 13:20:16
1
900 kr
12/5 20:50:25
4
700 kr
12/5 20:50:25
1
800 kr (Budbetjänt)
12/5 20:50:41
4
900 kr
12/5 20:50:41
1
900 kr (Budbetjänt)
12/5 20:50:58
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn på äng monica sangberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23
*
Monica Sangberg
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1254 3123
Monica Sangberg
(f. 1937), Sverige
Oljemålning, Barn på äng. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 19x14 cm
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 21:35:00 | 1 | 700 kr |
7/5 16:00:10 | 2 | 350 kr |
7/5 16:00:10 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/5 19:58:19 | 3 | 500 kr |
8/5 19:58:19 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
12/5 13:20:16 | 1 | 900 kr |
12/5 20:50:25 | 4 | 700 kr |
12/5 20:50:25 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
12/5 20:50:41 | 4 | 900 kr |
12/5 20:50:41 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
12/5 20:50:58 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn på äng monica sangberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23