KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103093
nr 1510 3093
Wivi Rönnbäck-Eck
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Kväll över heden". Signerad, daterad -75. Olja på duk, 64x53 cm, yttermått inklusive ram: 67x56 cm
Wivi Rönnbäck-Eck, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1944.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 12 december 2022
kl 18:54:55
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Wivi Rönnbäck-Eck
Läs mer om Wivi Rönnbäck-Eck