KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12612275
nr 1261 2275
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Båtar Stockholm, signerad. Olja på pannå, 26x20 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juni 2019
kl 20:30:18
17/6 17:51:49
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson