KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10851020
*
nr 1085 1020
Oljemålning
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 19:20:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 18:17:49
1
2.400 kr
21/1 18:05:54
2
3.200 kr
22/1 02:19:10
2
2.600 kr
22/1 11:13:09
2
2.600 kr
23/1 19:15:42
3
Vinnande bud
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Oljemålning
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1020
Oljemålning
Arthur Bianchini (1869-1955), LÃ¥ngholmen, uppfodrad duk, signerad -94, 95x145
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 18:17:49 | 1 | 2.400 kr |
21/1 18:05:54 | 2 | 3.200 kr |
22/1 02:19:10 | 2 | 2.600 kr |
22/1 11:13:09 | 2 | 2.600 kr |
23/1 19:15:42 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arthur bianchini långholmen olja oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00