KONST / Litografier / Litografi 9894194
*
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:06:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:01:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 19:01:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49