KONST / Litografier / Färglitografi 15978150
nr 1597 8150
Torsten Hult
(1922-2012), Sverige
Kulspel. Signerad, numrerad 101/260. Färglitografi, bildmått: 35x46 cm, yttermått inklusive ram: 48x60 cm
Torsten Hult, svensk målare och grafiker 1922 i Höganäs, död 2012.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 12 februari 2024
kl 21:15:16
450 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Torsten Hult
Läs mer om Torsten Hult