KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13914004
nr 1391 4004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 32/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:43:48
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander