bakg

  KONST / Oljemålningar / Träreliefer 12756525



*

nr 1275 6525


Edvin Valdemar Eliasson

(1924-1982), Sverige


Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca


Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 september 2019
kl 19:27:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/9 17:34:29 1      100 kr
16/9 13:54:18 2      200 kr
16/9 14:13:59 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Edvin Valdemar Eliasson

Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.

Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
  • 3017 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 sept kl 20:48
  • 3020 Oljemålning
    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul R..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm
    Aktuellt bud: 14.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 sept kl 18:15
  • 9031 Oljemålning
    2 st, Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 sept kl 20:28
  • 9029 Oljemålning
    2 st, Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 sept kl 18:03




Ladda ner broschyr