bakg

  KONST / Oljemålningar / Träreliefer 12756525



*

nr 1275 6525


Edvin Valdemar Eliasson

(1924-1982), Sverige


Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca


Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 september 2019
kl 19:27:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/9 17:34:29 1      100 kr
16/9 13:54:18 2      200 kr
16/9 14:13:59 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Edvin Valdemar Eliasson

Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.

Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
  • 6071 Olja/collage
    Carl Köhler (1919-2006), Sverige. "Huldra I", sign..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 20:56
  • 6078 Olja/collage
    Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Signerad, "P. VI..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 18:43
  • 5329 Oljemålning
    1800-tal, Signerad J Thurs. Olja på duk, 20x29 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 18:48
  • 6115 Oljemålning
    3 st, Sture Kjellström (1927-1988), Sverige. Olja ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 19:13
  • 6444 Oljemålning
    Åke Plantin (1898-1987), Sverige. Signerad, växt. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 20:56
  • 9007 Oljemålning
    Alain Thomas (f. 1942), Frankrike. "Sultane au tur..//
    Aktuellt bud: 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    27 jan kl 20:52




Ladda ner broschyr