KONST / Oljemålningar / Träreliefer 12756525
*
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 19:27:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 17:34:29
1
100 kr
16/9 13:54:18
2
200 kr
16/9 14:13:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
nr 1275 6525
Edvin Valdemar Eliasson
(1924-1982), Sverige
Träreliefer, 2 st, Edvin Valdemar Eliasson EWE (1924-1982), Sverige. Monogramsignerade EWE, "Dans vid svansjön & Dra min snälle Oxe". Motivet: 35x60 ca
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 17:34:29 | 1 | 100 kr |
| 16/9 13:54:18 | 2 | 200 kr |
| 16/9 14:13:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Edvin Valdemar Eliasson
Edvin Valdemar Eliasson, E.W.E, svensk bildkonstnär född 1924, död 1982.Läs mer om Edvin Valdemar Eliasson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träreliefer
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



