KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757156

nr 1275 7156

Roland Kempe

(1907-1991), Sverige

Oljemålning, Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 36x44,5cm

Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 16 september 2019
kl 19:25:57

Roland Kempe

Läs mer om Roland Kempe