KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767273

nr 1276 7273

Nils Nixon

(1912-1998), Sverige

Oljemålning, Nils Nixon (1912-1998), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 116x89 cm

Konditionsrapport: fläck

Nils Nixon, svensk målare och skulptör född 1912, död 1998.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 23 september 2019
kl 20:35:02

Nils Nixon

Läs mer om Nils Nixon