KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073215

nr 1307 3215

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Oljemålning, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 19x51cm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 17 februari 2020
kl 20:57:41

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman