bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757260



*

nr 1275 7260


Karl Runert

(1887-1958), Sverige


Oljemålning, Karl Runert (1887-1958), Sverige. Södermotiv. Signerad. Olja på duk, 51x44 cm


Karl Runert, svensk bildkonstnär född 1887 i Helsingborg, död 1958.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 450 kr (per 23:03:33)
Uppdatera
Visning

fredag 13/9, lördag 14/9, söndag 15/9 och måndag 16/9


Auktionen
avslutas:

måndag 16 september kl 18:43:16


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/9 21:56:52 1      100 kr
12/9 08:58:27 2      200 kr
12/9 09:07:37 2      300 kr
13/9 16:57:22 3      200 kr
13/9 16:57:22 2      250 kr (Budbetjänt)
13/9 16:57:51 3      300 kr
13/9 16:57:51 2      300 kr (Budbetjänt)
13/9 17:07:19 3      350 kr
15/9 15:57:13 2      400 kr
15/9 16:26:21 3      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Karl Runert

Karl Runert, svensk bildkonstnär född 1887 i Helsingborg, död 1958.

Läs mer om Karl Runert
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl runert olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermotiv
  • 3017 Oljemålning
    1600-/1700-tal, Holland, Herreman med hund, ej sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:48
  • 3020 Oljemålning
    1600-1700-tal, Romulus & Remus, efter Peter Paul R..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:20
  • 3019 Oljemålning
    1600-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 103x81 cm
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    30 sept kl 20:17
  • 7299 Oljemålning
    1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 18:01
  • 7416 Oljemålning
    2 st, Kattgränd, Södermalm, Stockholm. Signerad. O..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:09
  • 7455 Oljemålning
    4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    16 sept kl 20:08




Ladda ner broschyr