KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757260

nr 1275 7260

Karl Runert

(1887-1958), Sverige

Oljemålning, Karl Runert (1887-1958), Sverige. Södermotiv. Signerad. Olja på duk, 51x44 cm

Karl Runert, svensk bildkonstnär född 1887 i Helsingborg, död 1958.

Utrop:

300 kr

Såld:

700 kr

måndag 16 september 2019
kl 18:43:16

Karl Runert

Läs mer om Karl Runert