KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038030

nr 1303 8030

Hugo Carlberg

(1880-1943), Sverige

Oljemålning, Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. "Myrmaden, Vrigstad" Småland. Signerad. Olja på pannå, 35x40 cm

Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 27 januari 2020
kl 19:09:11

Hugo Carlberg

Läs mer om Hugo Carlberg