KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174005
*
nr 1317 4005
Bodil Hedlund
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 76x99 cm
Kondition: smärre färgbortfall
Bodil Hedlund, svensk bildkonstnär född 1946 i Östersund.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 18:36:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 23:55:56
1
Vinnande bud
- Klassiska
30 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bodil hedlund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Bodil Hedlund
Kondition: smärre färgbortfall
Bodil Hedlund, svensk bildkonstnär född 1946 i Östersund.
Läs mer om Klassiska
nr 1317 4005
Bodil Hedlund
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 76x99 cm
Kondition: smärre färgbortfall
Bodil Hedlund, svensk bildkonstnär född 1946 i Östersund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 23:55:56 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 mar
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bodil hedlund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50