KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12752278

nr 1275 2278

Bengt Crantz

(1916-2001), Sverige

Oljemålning, Bengt Crantz (1916-2001), Sverige. "Färg och form". Olja på duk, signerad. 76x75 cm

Bengt Crantz, svensk bildkonstnär född 1916, död 2001.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:58:47

12/9 16:55:55 1      Vinnande bud

Bengt Crantz

Läs mer om Bengt Crantz