KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835321

nr 1383 5321

Axel Andersson

(1886-1956), Sverige

Oljemålning, Axel Andersson (1886-1956), Sverige. Signerad, Landskap. Olja på pannå, 18X12,5 cn, yttermått inklusive ram: 30x22 cm

Axel Andersson, svensk bildkonstnär född 1886 i Stockholm, död 1956.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 8 mars 2021
kl 20:12:20

8/3 20:07:20 1      Vinnande bud
8/3 20:08:01 1      justering av budtak

Axel Andersson

Läs mer om Axel Andersson