KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13073535

nr 1307 3535

Åke Plantin

(1898-1987), Sverige

Oljemålning, Åke Plantin (1898-1987), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på pannå, 54x45 cm

Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 17 februari 2020
kl 19:43:23

Åke Plantin

Läs mer om Åke Plantin