bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 12848277



*

nr 1284 8277


Matservis

59 del ca, Maria, Rosenthal


Konditionsrapport: nagg

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 oktober 2019
kl 18:39:10


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/10 22:53:22 1      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 600 kr
  Göteborg 600 kr
  Helsingfors 600 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: maria matservis mattallrik mattallrikar rosenthal
  • 5084 Karotter & fat
    10 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Term..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 20:46
  • 4059 Matservis
    35 delar, Hagtorn, Gustavsberg
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 19:46
  • 4185 Matservis
    47 delar, Johnson Bros. England
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 20:05
  • 4132 Matservisdelar
    22 delar, Orrefors, diameter: 15-32
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 18:43
  • 4510 Servisdelar
    15 del ca, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusb..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 18:26
  • 5013 Servisdelar
    5 delar Prunus, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 november kl 20:33




Ladda ner broschyr