KONST / Litografier / Färglitografi 12757208

nr 1275 7208

Pär Andersson

(1926-2015), Sverige

Färglitografi, Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, numrerad 53/375. Motivet: 46x36 cm

Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 16 september 2019
kl 18:28:19

Pär Andersson

Läs mer om Pär Andersson